Szukaj wg samochodu

Czujnik ciśnienia płynu wspomagania

Czujnik ciśnienia płynu wspomagania

Co to jest czujnik ciśnienia płynu wspomagania ?

Czujnik ciśnienia płynu wspomagania jest odpowiedzialny za przekazywanie do jednostki sterującej pojazdu informacji o zapotrzebowaniu na wspomaganie kierownicy. Układ wspomagania wykorzystuje ciśnienie hydrauliczne wytwarzane przez pompę napędzaną za pomocą pasa przez wał korbowy. Wymagania wobec ...

Co to jest czujnik ciśnienia płynu wspomagania ?

Czujnik ciśnienia płynu wspomagania jest odpowiedzialny za przekazywanie do jednostki sterującej pojazdu informacji o zapotrzebowaniu na wspomaganie kierownicy. Układ wspomagania wykorzystuje ciśnienie hydrauliczne wytwarzane przez pompę napędzaną za pomocą pasa przez wał korbowy. Wymagania wobec układu wspomagania oznaczają wymagania również wobec silnika, który musi przyspieszyć gdy skręcamy przy niskiej prędkości np. podczas parkowania auta. Jeśli tak się nie dzieje silnik może się dławić bądź gasnąć.

Objawy awarii czujnika ciśnienia płynu wspomagania

Czujnik ciśnienia płynu wspomagania narażony jest na działanie wysokiego ciśnienia w związku z czym z czasem może ulec zużyciu. Gdy to nastąpi jednostka sterująca nie będzie w stanie sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na wspomaganie. Jeśli czujnik ciśnienia płynu wspomagania nie działa poprawnie silnik może zwalniać podczas skręcania przy niskich prędkościach lub na biegu jałowym. W niektórych przypadkach silnik może gasnąć.

Więcej

Czujnik ciśnienia płynu wspomagania Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów