Szukaj wg samochodu

Przepływomierz powietrza

Przepływomierz powietrza

Co to jest przepływomierz powietrza ?

Przepływomierz powietrza jest czujnikiem stanowiącym integralny element komputerowo sterowanego silnika w większości nowoczesnych aut. Zazwyczaj umieszczony jest w plastikowej obudowie pomiędzy silnikiem i filtrem powietrza. Jego zadaniem jest pomiar objętości i zagęszczenia powietrza dostającego się do siln...

Co to jest przepływomierz powietrza ?

Przepływomierz powietrza jest czujnikiem stanowiącym integralny element komputerowo sterowanego silnika w większości nowoczesnych aut. Zazwyczaj umieszczony jest w plastikowej obudowie pomiędzy silnikiem i filtrem powietrza. Jego zadaniem jest pomiar objętości i zagęszczenia powietrza dostającego się do silnika.

Objawy uszkodzenia przepływomierza

Objawy wadliwego przepływomierza mogą przypominać problemy z kompresją lub podciśnieniem, a także z niskim ciśnieniem paliwa wynikającym z uszkodzenia pompy. Oto najczęstsze objawy uszkodzonego przepływomierza:

  • utrudniony start silnika

  • spadek mocy silnika

  • gaśnięcie silnika chwilę po starcie

  • szarpanie silnika przy przyspieszaniu

  • zwiększone spalanie

Czyszczenie przepływomierza

Generalnie przepływomierz powinien być czyszczony raz na 6 miesięcy lub ewentualnie przy każdej wymianie oleju. Czyszczenie przy wymianie lub przeczyszczaniu filtra powietrza jest dobrym sposobem by oszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.

Demontaż przepływomierza

By wyczyścić przepływomierz trzeba go rzecz jasna najpierw zdemontować. Należy pamiętać by podczas demontażu i wyjmowaniu czujnika nie dotknąć przewodów. Odłączony przepływomierz co prawda nie porazi Cię, ale przewody są delikatne i małe. Uszkodzenie chociażby jednego z nich wiąże się z koniecznością wymiany i sporymi kosztami zatem lepiej zachować ostrożność.

Czyszczenie czujnika

Po zdemontowaniu przepływomierza mamy dwie możliwości. Najtańszą opcją jest wrzucenie czujnika do plastikowego woreczka wypełnionego spirytusem i potrząśnięcie nim tak by spirytus obmył cały czujnik. Drugą możliwością jest zakup specjalnego środka czyszczącego do przepływomierzy powietrza i rozpylenie go na czujnik.

Suszenie i montaż przepływomierza

Po czyszczeniu czujnika spirytusem bądź specjalnym środkiem należy przez co najmniej 20 minut pozostawić go do wyschnięcia. Czujnik musi być całkowicie suchy zanim ponownie go zamontujemy, w przeciwnym razie może ulec uszkodzeniu. Gdy upewnimy się że czujnik jest suchy montujemy do z powrotem.

Więcej

Przepływomierz powietrza Jest 460 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 21 z 460 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 460 elementów