Szukaj wg samochodu

Zawór EGR

Zawór EGR

Co to jest zawór EGR i gdzie się znajduje ?

Zawór recyrkulacji gazów wylotowych jest kluczowym elementem systemu redukcji spalin i zazwyczaj jest zlokalizowany na kolektorze dolotowym. Wykorzystuje on sygnał z komputera lub podciśnieniomierza by otworzyć przelot i zezwolić spalinom wrócić do silnika razem z mieszanką paliwowo-powietrzną. Spaliny...

Co to jest zawór EGR i gdzie się znajduje ?

Zawór recyrkulacji gazów wylotowych jest kluczowym elementem systemu redukcji spalin i zazwyczaj jest zlokalizowany na kolektorze dolotowym. Wykorzystuje on sygnał z komputera lub podciśnieniomierza by otworzyć przelot i zezwolić spalinom wrócić do silnika razem z mieszanką paliwowo-powietrzną. Spaliny zmniejszają temperaturę spalania, co skutkuje redukcją wydzielania szkodliwego tlenku azotu do środowiska.

Po czym poznać że zawór EGR nadaje się do wymiany ?

Zawory EGR mogą się blokować. Jeśli zawór zablokuje się w pozycji otwartej zbyt duża ilość spalin dostaje się do kolektora, natomiast w przypadku zablokowania w pozycji zamkniętej ilość spalin jest zbyt mała. Skutkiem zablokowania się EGRu w pozycji otwartej może być obniżona moc silnika, a także podwyższone spalanie wynikające z faktu iż pojazd spala więcej paliwa niż jest w stanie zużyć. Jeśli EGR zablokuje się w pozycji zamkniętej zwiększa się wydzielanie tlenku azotu. Usterka jakiegokolwiek innego elementu systemu recyrkulacji np. czujnika ciśnienia EGR lub pęknięcie przewodu podciśnienia również może skutkować niepoprawnym działaniem zaworu EGR.

Więcej

Zawór EGR Jest 264 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 21 z 264 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 264 elementów