Szukaj wg samochodu

Mechanizm wycieraczek

Mechanizm wycieraczek

Co to jest mechanizm wycieraczek i gdzie się znajduje ?

Mechanizm wycieraczek składa się z połączeń przenoszących energię z silnika wycieraczek do ramion i jest integralnym elementem układu czyszczenia szyb. W większości pojazdów mechanizm znajduje się u podstawy szyby pod osłoną tak by nie był widoczny i narażony na działanie czynników zewnętrz...

Co to jest mechanizm wycieraczek i gdzie się znajduje ?

Mechanizm wycieraczek składa się z połączeń przenoszących energię z silnika wycieraczek do ramion i jest integralnym elementem układu czyszczenia szyb. W większości pojazdów mechanizm znajduje się u podstawy szyby pod osłoną tak by nie był widoczny i narażony na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu mechanizm działa cicho.

Objawy uszkodzenia mechanizmu wycieraczek

Mechanizm wycieraczek jest najczęściej psującym się elementem układu czyszczenia szyb i może wymagać wymiany z wielu powodów. Wraz z upływem czasu mechanizm zużywa się co najczęściej objawia się skrzypieniem i trzaskami podczas pracy. Często spotykanym problemem są uszkodzenia powodowane wymuszaniem ruchu na wycieraczce przymarzniętej do szyby. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku obfitych opadów śniegu lub gdy na szybie osadza się duża ilość brudu.

Złamany bądź uszkodzony mechanizm noże uniemożliwiać lub ograniczać pracę wycieraczek co może stanowić niebezpieczeństwo dla Ciebie i innych. Dlatego też w przypadku awarii mechanizmu zaleca się jego niezwłoczną wymianę.

Samodzielna wymiana mechanizmu wycieraczek

Samodzielna wymiana mechanizmu wycieraczek może stanowić wyzwanie gdyż niezbędne jest specjalne narzędzie do zdemontowania ramion. W większości przypadków konieczny również będzie demontaż osłony. Po wykonaniu tych dwóch kroków pozostaje jedynie wyjęcie starego mechanizmu i zastąpienie go nowym. Procedura różni się z zależności od modelu.

Więcej

Mechanizm wycieraczek Jest 52 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 21 z 52 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 52 elementów