Szukaj wg samochodu

Wahacz

Wahacz

Co to jest wahacz i gdzie się znajduje ?

Zarówno przednie jak i tylne wahacze odgrywają bardzo istotną rolę w układzie zawieszenia Twojego auta. Ogólnie mówiąc pełnią one funkcję punktu obrotu sprężynując i przenosząc siłę z kół na ramę bądź nadwozie pojazdu. Są odpowiedzialne za ruch „góra-dół” pojazdu względem nadwozia, utrzymują równowagę i p...

Co to jest wahacz i gdzie się znajduje ?

Zarówno przednie jak i tylne wahacze odgrywają bardzo istotną rolę w układzie zawieszenia Twojego auta. Ogólnie mówiąc pełnią one funkcję punktu obrotu sprężynując i przenosząc siłę z kół na ramę bądź nadwozie pojazdu. Są odpowiedzialne za ruch „góra-dół” pojazdu względem nadwozia, utrzymują równowagę i pomagają kontrolować auto ograniczając wszelkie zachwiania i niestabilność w rezultacie umożliwiając płynna jazdę.

Po czym poznać że wahacz wymaga wymiany ?

Wahacze są nieustannie poddawane obciążeniom wynikającym zarówno z jazdy po trudnym terenie jak i ze zwykłego codziennego użytkowania auta. Najczęściej zużywającymi się elementami wahaczy są sworznie, a także tuleje na których pojawiają się luzy. Skutkiem wadliwych wahaczy może być zwiększone zużycie opon, drżenie lub stukanie w układzie zawieszenia.

Więcej

Wahacz Jest 159 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 21 z 159 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 159 elementów